Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Zimerman wystąpi w Polsce

asd asd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest już pewne, że sławny polski pianista Krystian Zimerman wystąpi we wrześniu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Wykona „Koncert fortepianowy” Witolda Lutosławskiego. Ostateczne ustalenia zapadły w minioną środę po koncercie Zimermana w Londynie, gdzie w Royal Festival Hall wykonał ten utwór pod dyrekcją Esy-Pekki Salonena. Zgodnie z życzeniem pianisty w Warszawie ma mu towarzyszyć orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

Koncert ma się odbyć na początku festiwalu, który rozpoczyna się 20 września. Jeśli tak się stanie, historia zatoczy koło – 25 lat temu Zimerman dokonał polskiego prawykonania „Koncertu fortepianowego”, właśnie na Warszawskiej Jesieni. Orkiestrą Filharmonii Narodowej dyrygował wówczas sam kompozytor.

Wrześniowy koncert będzie pierwszy występem Zimermana w Polsce po ponad czterech latach jego koncertowej nieobecności w kraju. Artysta od lat osiadły za granicą, głównie w Szwajcarii, rzadko występuje w Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.