Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Spotkanie z płytą i Januszem Wawrowskim

asd asd

Hipnotyzująco piękny, tęsknie namiętny recital, w którym skrzypce służą do dyskretnej miłosnej rozmowy w eleganckim stylu, wiernie oddając emocje zawarte w muzyce – tak ocenił Laurence Vittes z „Huffington Post” płytę Aurora, którą dla EMI Classics nagrał Janusz Wawrowski (skrzypce)  wraz z Jose Gallardo (fortepian). 

MGM Młodzieżowa Gazeta Muzyczna oraz Fundacja Nie Zawsze Musi Być Chaos serdecznie zapraszają na kolejne Spotkanie z płytą – gościem specjalnym będzie Janusz Wawrowski. Wybitny skrzypek opowie o swoich ulubionych płytach, wśród których znajdą się nagrania poematów symfonicznych Mieczysława Karłowicza wydane przez Chandos czy soundtrack z filmu Alien ( w reżyserii Ridleya Scotta). Na deser trochę nietypowo: prog rock z albumu Lunatic Soul Mariusza Dudy. 

Nie jest to koniec atrakcji, gdyż nasze spotkanie połączone będzie z promocją nowej płyty Janusza Wawrowskiego wydanej w tym roku przez EMI, zatytułowanej AURORA. Kontrakt z jedną z najbardziej znanych wytwórni muzycznych (obecnie Warner Classics) ma zaowocować kolejnymi nagraniami Janusza Wawrowskiego, na które z niecierpliwością czekamy.

Spotkanie poprowadzi Damian Kułakowski. Poniżej link do wywiadu, którego Janusz Wawrowski udzielił Młodzieżowej Gazecie Muzycznej.

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

 

Niedziela, 17 listopada, godz. 17, Klubokawiarnia Nie Zawsze Musi Być Chaos, ul. Marszałkowska 19, wejście od ul. Oleandrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.