Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Piotr Beczała w Deutsche Grammophon

asd asd

Jak zapowiedział Piotr Beczała, swój pierwszy krążek w barwach słynnej Deutsche Grammophon zadedykuje Richardowi Tauberowi, austriackiemu tenorowi, głównie operetkowemu – w programie płyty znajda się arie i popularne pieśni z repertuaru tego dawnego solisty Opery Wiedeńskiej, postaci dla Austriaków legendarnej. 

Wierzę, że ta muzyka jest magiczna – wyjaśni w rozmowie z DG Piotr Beczała – melodie są ponadczasowe,  przejmujące, a jednocześnie niezwykle wymagające dla śpiewaka – to spore wyzwanie, a zarazem ogromna przyjemność.

Repertuar ten bezpośrednio łączy świat operetki i pieśni Lehára, Kálmána, Stolza, Erwina i innych, z utworami popularnymi w całej Europie, a także w Polsce. Na płycie znajdzie się  Dein ist mein ganzes Herz – sztandarowa pieśń Taubera, a także unikalna wersja Du bist die Welt für mich, w której Piotr Beczała śpiewa razem z…. samym Tauberem, co możliwe było dzięki użyciu najnowocześniejszej technologii. Artyście towarzyszą: Anna Netrebko, Avi Avital oraz Berlin Comedian Harmonists.

Na wyjątkową okazję podpisania kontraktu, która odbyła się w Sali Herbacianej Opery Wiedeńskiej, polski śpiewak założył monokl, charakterystyczny element wyglądu Richarda Taubera.

Piotr Beczała w grudniu zaśpiewa na scenie Opery Wiedeńskiej partię Rudolfa w Cyganerii Giacomo Pucciniego.

Na podstawie DG.

Na zdjęciu Piotr Beczała w środku. DG/ Universal Music Polska. 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.