Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Mała Warszawska Jesień: warsztaty Dagny Sadkowskiej

asd asd

Dagna Sadkowska przeprowadziła ostatniego dnia festiwalu Warszawska Jesień, w sobotę 30 września w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.

Warsztaty nosiły tytuł „Muzyczna kuchnia”. Dzieci wraz z rodzicami, posługując się cymbałkami, grzechotkami, bębenkami, komponowały na żywo muzykę. Ich zadaniem było przygotowanie potrawy z dźwięków, które łączyły ze sobą tak, jak kucharz przygotowujący potrawę. Zabawy i radości było co niemiara. Dania przyrządzone przez trzy grupy uczestników, oceniała pani ekspert, potem zaś wszyscy otrzymali nagrody.

Dagna Sadkowska udzieliła wywiadu „Młodzieżowej Gazecie Muzycznej”, tłumacząc na czym polega pomysł łączenia kuchni z muzyką i dlaczego muzyka współczesna tak bardzo działa na dziecięcą wyobraźnię.

Dagna Sadkowska jest skrzypaczką, kameralistą, współtwórczynią – wraz z klarnecistą Michałem Górczyńskim – zespołu nowej muzyki Kwartludium. Ma w swoim dorobku liczne wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych, aktywnie działa na scenie muzyki improwizowanej. 

	

	

 
 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.