Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Duo Concert

Magdalena Białecka Magdalena Białecka

 W czwartek 30 VIII 2012 r. o godz. 19 w Sali Melcera Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie wystąpią:

 

Karol Strzeleckiskrzypek, ur. 6 czerwca 1985 r. w Kołobrzegu. Jedyny polski student w klasie prof. Zakhara Brona (HfMT Köln).  Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie UMFC) w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki jak również Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie. Jako solista i kameralista współpracował m.in. z  K. Pendereckim, Z. Methą, G. Vargą, P. Eötvös’em, Z. Kocsis’em oraz L. Kavakosem.

Su Yeon, Son – pianistka, ur. 22 czerwca 1984 r. w Busan (Korea Południowa). W 2003 roku ukończyła Uniwersytet Keimyung – F.Chopin w Daegu i od 2006 roku kontynuował studia na UMFC w Warszawie. W tym roku (2012) ukończyła staż artystyczny w klasie prof. Andzej Dutkiewicza i podyplomowe studia coachingu wokalnego w klasie Anny Marchwinskiej w UMFC. W latach 2007 i 2008 była stypendystką Dongsan Research Foundation. Brała udział w wielu festiwalach m.in. międzynarodowym festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Otrzymała nagrodę specjalną dla najlepszej zagranicznej pianistki na konkursie Chopinowskim w Antoninie w 2008r. Koncertuje jako solistka, kameralistka oraz w duetach fortepianowych.

 

W programie E. Ysaye, F. Waxman oraz J. Brahms.

 

Jedna odpowiedź do “Duo Concert”

  1. Tan pisze:

    Z jednej strony Chopin i jego Europa z drugiej Duo Concert. Dziękuję za wynalezienie takiego rodzynka jak Duo Concert. Tam gdzie idzie tłum nie musi być naj. A wczoraj zdaje się, że wszyscy poszli na Woronicza. A w centrum, w sali Melcera UMFC odbyło się coś, co na dużej sali zdarza się niezmiernie rzadko -bliskie spotkania z n-tego stopnia z nieziemską muzyką w wykonaniu tych młodych muzyków. Tak naprawdę byliśmy chyba świadkami narodzin gwiazd, szkoda tylko, że będą one błyszczeć poza granicami naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.