Say gra Beethovena

Kultura? Nie słodzę.

Jak (i czy) muzykują Polacy. Rozmowa z Mateuszem Migutem

Chłopecki o młodym Albanie

Skrzypkowie marnotrawni, czyli jak altówka wróciła do łask

Jutrzenka skrzypka – rozmowa z Januszem Wawrowskim

Język muzyczny Lutosławskiego

Penderecki pod palcami chuligana

„Superformuła” jako równanie na wszechświat

Aleksandra Kielan: „Młodzieżowa Gazeta Mazovia Goes Baroque” – w poszukiwaniu utraconego melomana

asd asd

Co zrobić, aby zachęcić do posłuchania tego właśnie, a nie innego dzieła, utworu, piosenki? By ta druga osoba podzieliła nasz zachwyt… Albo po prostu – by poruszyć. Hmm…

Aleksandra Kielan (fot. Michał Pisuk)

Nasz projekt jest dla tych z Was, którzy o muzyce chcą rozmawiać i czują potrzebę pisania na ten temat… Dla tych, którzy chcą to robić ciekawie i z pasją. I dla tych, którzy chcą się tego nauczyć. A my potrzebujemy Was. Bo tych, którzy potrafią mówić o muzyce ze znawstwem, w sposób precyzyjny i zrozumiały, a przede wszystkim interesujący, jest tak naprawdę niewielu. 

W czasie realizacji projektu odbędziecie szereg spotkań, rozmów, warsztatów, a nawet… podróży. Będziecie uczestniczyć w koncertach IV edycji festiwalu Mazovia Goes Baroque – festiwalu, stworzonego według najlepszych europejskich standardów. Spotkacie się z niezwykłymi ludźmi – artystami sztuki muzycznej i „artystami słowa o muzyce” – młodymi, ale już znanymi i cenionymi przedstawicielami polskiego dziennikarstwa muzycznego. Wielu z Was stanie do konkursu na najciekawszą wypowiedź o muzyce. Niektórzy z Was będą mieli możliwość tworzenia profesjonalnej gazety i nowoczesnego portalu dziennikarskiego. Szczegóły i podstawowe informacje o projekcie znajdziecie na dalszych stronach tej publikacji, stworzonej z myślą o Was i o tym projekcie właśnie.  Znajdziecie tu również wypowiedzi artystów i dziennikarzy muzycznych skierowane wprost do Was.

Ja życzę Wam przede wszystkim dobrych wrażeń, interesujących spotkań i wielu niezwykłych refleksji. A także, a może przede wszystkim – wzajemnych inspiracji. Muzyką i słowem. I znalezienia odpowiedzi, choćby częściowej na pytanie: JAK mówić o muzyce? 

Ten projekt wymyśliliśmy dla Was – dla tych, którzy chcą się nauczyć mówić o muzyce. Ale jestem pewna, że w trakcie jego trwania my również wiele nauczymy się od Was. 

 Aleksandra Kielan

 Dyrektor Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.